Dwujęzyczność

Polski logopeda  i  psycholog online dla dzieci dwujęzycznych i ich rodziców

O mnie

Nazywam się Halina Kustosz-Miśko

Jestem magistrem Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego o specjalności: nauczyciel polonista oraz logopedą  (ukończyłam 2 letnie studia podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie). Jestem wieloletnim praktykiem, trenerem rozwoju osobistego (coachem) , gabinet logopedyczny prowadzę od 20 lat. Kieruję również od 16 lat Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Myślenicach.

Nasza Poradnia prowadzi diagnozę i terapię psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pomagamy w przezwyciężaniu problemów emocjonalnych, zaburzeń zachowania i koncentracji, w trudnościach w pisaniu, czytaniu i liczeniu, w trudnościach w nauce, prowadzimy terapie logopedyczną w zakresie korekty wad wymowy, wyrównywania opóźnień rozwoju mowy, jąkania, a także problemów językowych u dzieci dwujęzycznych. Wspomagamy nauczycieli  oraz rodziców w zakresie problemów, z jakimi borykają się ich dzieci. Coraz więcej rodziców, mieszkających zagranicą dzwoni do nas, aby się umówić na konsultacje, ale tylko wtedy kiedy przyjeżdżają do Polski w czasie świąt czy innych dłuższych weekendów. Niestety takie jednorazowe konsultacje nie są wystarczające, aby pomóc, aby zdiagnozować problem i go skorygować.

Dlatego, wychodząc naprzeciw tym potrzebom,   od stycznia 2017 roku uruchomiliśmy dodatkową usługę dla naszych klientów, a mianowicie wizyty i konsultacje online z logopedą i/lub  psychologiem poprzez program Skype.

Drodzy Rodzice!

Jeśli mieszkacie na stałe lub czasowo zagranicą i potrzebujecie  porady dla siebie  w wychowaniu dziecka dwujęzycznego bądź terapii logopedycznej lub psychologicznej dla swojego dziecka, zapraszam do skorzystania  z usług on line naszej Poradni. Jeśli planujecie wrócić lub właśnie wróciliście Państwo ze swoją pociechą z zagranicy również zachęcam do kontaktu.

Jeśli dziecko ma problem z wymową polskich słów, z gramatyką, budowaniem poprawnych wypowiedzi, przekręca wyrazy, myli słowa warto zgłosić się z dzieckiem na terapię. Zachęcam rodziców, którzy przyjeżdżają z dzieckiem na czas wakacji lub ferii do skorzystania z konsultacji i diagnozy. Dzięki temu otrzymacie Państwo cenne wskazówki do dalszego postępowania. Należy pamiętać, że leczenie wad wymowy jest procesem długotrwałym i wymaga systematyczności.

Serdecznie zapraszam na konsultacje i terapię logopedyczną przez Internet.
Zajęcia i porady logopedyczne  oraz psychologiczne odbywają się online przez komunikator internetowy Skype.

Zatem  jeśli Twoje dziecko:

  • nie mówi w ogóle (z różnych przyczyn),
  • nie mówi po polsku mimo wychowania w dwujęzyczności,
  • ma problemy z rozumieniem języka polskiego,
  • ma niepoprawną wymowę, jest niezrozumiałe dla otoczenia
  • ma zaburzenia emocjonalne
  • ma zaburzenia w zachowaniu;

Lub

jeśli wychowując dziecko dwujęzyczne masz wątpliwości i pytania, dotyczące procesu prawidłowego rozwoju językowego lub rozwoju emocjonalnego Twojego dziecka 

Zwróć się o pomoc do specjalisty: do logopedy lub psychologa.

Konsultacja czy terapia u logopedy online jest równie skuteczna jak wizyta w gabinecie stacjonarnym. Logopeda przez Internet pomoże Twojemu dziecku, które ma opóźniony rozwój mowy, przezwyciężyć problemy związane z  poprawną komunikacją z otoczeniem.

Psycholog poprzez konsultacje pomoże Wam w wychowaniu dzieci z problemami w zachowaniu i zaburzeniami emocjonalnymi, w wychowaniu dzieci z autyzmem, spektrum autyzmu oraz z zespołem Aspergera.

Harmonogram konsultacji najczęściej wygląda tak:

Należy zadzwonić pod numer  + 48 503029093 ( można napisać sms, wówczas oddzwonimy)  lub napisać maila na adres: poradnia@pppmyslenice.pl w jakiej sprawie Państwo potrzebujecie wsparcia: czy chodzi o dziecko czy o osobę dorosłą ( rodzic), co jest problemem.

Wówczas w zależności od tego czy to są problemy logopedyczne czy psychologiczne, skierujemy do odpowiedniego specjalisty, umawiając  Państwa na pierwszą wizytę online – konsultację/ diagnozę.

OFERTA DLA DZIECKA

Po diagnozie opracowany zostanie indywidualny program terapii dla dziecka. Na kolejnym spotkaniu rozpoczynamy terapię – sesje 30 – 45 minut (tyle czasu zazwyczaj dziecko jest w stanie pracować wydajnie). Długość trwania programu terapeutycznego jest uzależniona od wielu czynników i jest trudna do określenia,  zależy też w dużej mierze od współpracy z rodzicem, który oczywiście zgodnie z zaleceniami logopedy wykonuje systematycznie ćwiczenia z dzieckiem między poszczególnymi sesjami terapeutycznymi.

Koszt diagnozy – I wizyta online – 60 euro

Koszt konsultacji/ terapii (za każde kolejne spotkanie) – 50 euro

Konsultacja psychologiczna dziecka dwujęzycznego trwa około godziny i zaczyna się również dokładnym wywiadem. Jest to forma porady jak postępować w danym przypadku. Najczęściej zaleca się ponowną konsultację w ustalonym między psychologiem a pacjentem odstępie czasu w zależności od indywidualnej sytuacji, zapotrzebowania. Długość trwania programu terapeutycznego jest uzależniona od wielu czynników i jest trudna do określenia,  zależy też w dużej mierze od współpracy z rodzicem, który oczywiście zgodnie z zaleceniami logopedy wdraża ustalone z psychologiem rozwiązania w wychowaniu  dziecka między poszczególnymi sesjami terapeutycznymi.

Koszt konsultacji – 60 euro

OFERTA DLA DOROSŁEGO

Konsultacja logopedyczna dla osoby dorosłej ( najczęściej rodzica)  trwa około godziny i zaczyna się również dokładnym wywiadem. Jest to forma porady jak postępować w danym przypadku. Najczęściej zaleca się ponowną konsultacje w ustalonym między logopedą a pacjentem odstępie czasu w zależności od indywidualnej sytuacji, zapotrzebowania.

Koszt konsultacji – 60 euro

Konsultacja psychologiczna dla osoby dorosłej ( najczęściej rodzica)  trwa około godziny i zaczyna się również dokładnym wywiadem. Jest to forma porady jak postępować w przypadku zidentyfikowanych u dziecka bądź u osoby dorosłej problemów. Najczęściej zaleca się ponowną konsultacje w ustalonym między psychologiem a pacjentem odstępie czasu w zależności od indywidualnej sytuacji, zapotrzebowania.

Koszt konsultacji – 60 euro

Koszt terapii (za każde kolejne spotkanie) – 50 euro

Płatność za terapię odbywa się przelewem bankowym w euro (EUR) lub w złotówkach (PLN) na konto bankowe:

IBAN: PL 71 1050 1445 1000 0092 3676 0717
Kod BIC SWIFT: INGBPLPW

Możliwość wystawienia rachunku.

Aby skorzystać z konsultacji potrzebne będzie  Państwa strony

  • urządzenie z dostępem do Internetu wyposażone w kamerę internetową
  • własne konto w Skype

Program Skype można pobrać za darmo tu: SKYPE

Skype nie pobiera opłat za video-rozmowy pomiędzy użytkownikami Skype. Połączenie jest bezpłatne.

Gabinet online czynny:

Poniedziałek

Logopeda

Środa

Logopeda

Piątek

Psycholog/logopeda

Sobota

Psycholog/logopeda

Godz.

17.00 – 20.00

Godz.

17.00 – 20.00

Godz.

14.00- 18.00

Godz.

12.00- 16.00

Inne godziny – do uzgodnienia Inne godziny – do uzgodnienia Inne godziny – do uzgodnienia Inne godziny – do uzgodnienia